Avalehele

Kes me oleme?

Klubitöö

Juhendaja

Galerii

Kontakt

Viited

Külalisteraamat


Kes me oleme?

Kuusalu valla Kolga aleviku Kolga Keskkooli ruumes tegutses mitmeid aastaid Kadi Mustasaare juhtimisel grupp vahvaid tantsuhimulisi neiusid, kes kogunesid korra nädalas õppimaks ja tantsimaks Hispaania mustlastantsu flamencot.

Alates 2006. a. septembrikuust võttis tantsijate juhendamise üle Anu Likk. Kuni sama aasta lõpuni jätkasime tantsutundidega 1 korra nädalas, kuid tantsulembeste naiste-neiudena leidsime, et flamenco paremaks ja tõhusamaks omandamiseks võiks rühmad koos käia tihemini ehk siis 2 korda nädalas. Mõeldud-tehtud! Suurepärase võimaluse korra nädalas saali kasutamiseks andis selleks puhuks meile Valkla Hooldekodu.
Alates 2008. a. sügisest toimusid meie klubi neljapäevased tantsutunnid paari kuu vältel Kuusalus Noortekeskuse ruumes, kuid ka sealt tuli meil välja kolida ning uue asukoha leidsime alates novembrikuust Kiiul endise postkontori majas.
Paraku lõppes 2011. a. sügisel meie koostöö ka viimati nimetatud ruumide omanikega ning uue tasuta ruumide kasutamise võimaluse pakkus meile Kuusalu vallavalitsus Kiiu mõisas. Kahjuks lõppes ka nende ruumide kasutamise võimalus mõisa remonttööde algamisega ning alates hooajast 2016/2017 oleme kolinud Kuusalu Spordikeskusesse (flamenco) ning Kuusalu Rahvamajja (vene mustlastants)
Alates 2017/2018.a. hooajast toimub meie klubitöös taas muudatus. Neljapäevased tunnid toimuvad ilma juhendajata Kolgas ja on mõeldud õpitu kordamiseks ning iseseisvaks tööks. Pühapäevased tunnid toimuvad koos juhendajaga Kuusalu rahvamajas vastavalt klubitöö ajakavale.

Alates 2014. a. septembrist laiendasime oma tegevust ning moodustasime vene mustlastantsu tantsurühma.

2007. a. sügisel otsustasime üheskoos meie tantsulise tegevuse ametlikumaks teadvustamiseks moodustada seltsingu vormis tegutseva flamencotantsuklubi "ROSA VERDE" (tõlkes "roheline roos" - flamencotantsu mõõtmatut sügavust arvestades rohelised õiekesed ehk noorukesed selles vallas me ju alles oleme).
Seltsinguna on meie puhul tegu vabatahtliku kodanike ühendusega, kes tegutsevad ühise eesmärgi nimel ja annavad oma panuse ühiskonna arengu ning heaolu kasvu heaks. Siinkohal tutvumiseks meie tegevust reguleeriv ametlik dokumentatsioon:

Asutamisleping

Seltsinguleping

Põhikiri 

Hetkel tegutseb meil 2 tantsurühma:

flamencotantsurühm,
kus rühma tantsijad on flamencotantsuga tegelenud üle 10 aasta (kes rohkem, kes vähem)

vene mustlastantsurühm,
kus rühma tantsijad on nimetatud tantsustiiliga tegelenud 1 - 9 aastat  

Klubi tantsijad on üsnagi erinevate elualade inimesed, ent meid kõiki ühendab soov midagi ära teha ja seega on klubil tugev ühtsustunne. Alates 2013/2014 hooajast on meie klubiga liitunud ka Eesti mõistes ainulaadne meesflamencotantsija, kes juba aastaga arenes meie klubi üheks solistiks. Koos käime aga selleks, et end vormis hoida, unustada argimured, esineda, pidutseda ning pealegi meile kõigile ju meeldib tantsida ning me armastame nii hispaania flamencot kui vene mustlastantsu!

Esinemisi on meil olnud meie tegutsemisaja jooksul päris palju nii kohalikel vallaüritustel kui ka teistes maakondades/linnades.
Samuti korraldame klubisiseseid ühisüritusi nii jõulude kui jaanipäeva paiku.
2007. a. suve alguses - hooaja lõpetamise puhul - korraldasime esimese avaliku täispika kontserdi "Hispaania rütmide võlu" kaasates endaga mitmeid külalisesinejaid nii Tallinnast, Keilast kui Sakust.
2009. a. hooaja lõpetamise puhul korraldasime suure kevadkontserdi "Tantsime!" koos Kuusalu valla erinevate tantsustiilide harrastajatega, samuti oli üritusse kaasatud ka meie sõprustrupp "Camino".
2010. a. suve algust tähistasime meelelahutusliku flamencoõhtuga "Tablao flamenco".
2012. a. mai lõpus korraldasime täispika luulelis-tantsulise etenduse "Armastuse ilu ja valu" koostöös Kolga sõnameistrite ning Tallinna flamencotantsijatega.
2013. a. hooaja lõpetamist tähistasime etendusega "Leegitsev tants", kus tantsulised etteasted (flamenco, kõhutants) olid põimitud shamaani müsteeriumiga ning etenduse lõpetas suurejooneline tuleshow.
2014. a. maikuu lõpus korraldasime koos Kuusalu naisrahvatantsurühmaga "Viimikud" ühiskontserdi nimega "Los Momentos... Hetked..."
2015. a. mai lõpetasime taaskord suurejoonelise ühisetendusega "Mustlane siit, mustlane sealt" koos Kehra lauluansambliga "Kodu".
2016. a. hooajale panime taaskord punkti maikuu lõpus vahva kontsertetendusega "Traditsioonid ja tänapäev" koos mõnusate JJ-Street tantsunoortega.
Aastatel 2017-2022 oli meil palju esinemisi ja kontserte, 2017. a. osalesime ka suurel muusikalis-tantsuetendusel "Õnnelinnud" ning 2018. a korraldasime ise oma jõududega Kuusalu suure Hispaania stiilis Feriapidustuse, kuhu olid osalema kutsutud paljud Eestis tegutsevad flamencostuudiod.
2023. a. kevadel tähistasime tagantjärgi Rosa Verde 15-aastast juubelit (tegelikult olime selleks hetkeks tegutsenud juba 17 aastat).
Kõige eelnimetatu kohta on pildiline materjal silma rõõmustamas galerii all.

Loomulikult on meie klubiga liituma oodatud kõik tantsuhimulised naised ja neiud ning miks ka mitte mehed (sest teadupärast maailma parimad ja kuulsaimad flamencotantsijad ongi just meessoost!) olenemata vanusest või elukohast. Kui oled huviline, siis tule vastavalt klubitöö tunniplaanile meie kogunemise kellaajal kohale, vaata ja kuula ning kindlasti otsusta meiega ühineda! Piisava hulga uute klubiliikmete puhul moodustame juurde uue algajate rühma.

TERE TULEMAST MEIE KLUBISSE, HEA TANTSUHUVILINE!